HÜSAMEDDİN CİNDORUK BÜYÜK MİLLET MECLİSİ’NİN BAŞKANI (!) - CEMÂLEDDİN HOCAOĞLU KAPLAN {RH.A}

O HALDE SEN VE BERABERİNDE TEVBE EDENLER, EMROLUNDUĞUNUZ ŞEKİLDE, DOĞRU YOLU TUTUN. SİZDEN HİÇBİRİNİZ BÜYÜKLENİP, ALLAH TARAFINDAN KONULMUŞ SINIRLARI AŞMASIN; ÇÜNKÜ UNUTMAYIN YAPTIĞINIZ HERŞEYİ O GÖRÜYOR. (KURAN-İ KERİM 11:112)

15-04-2022

HÜSAMEDDİN CİNDORUK BÜYÜK MİLLET MECLİSİ’NİN BAŞKANI (!)

 

Sizi ziyarete gelen Kadın Kolları topluluğuna yaptığınız konuşmanızda sarfettiğiniz cümleler arasında “Laiklik dinsizlik değildir!” cümlesinin de yer aldığını 7. Şubat. 1993 günü yapılan yayınlardan dinlemiş bulunuyorum.

Bu kabil sözleri, sizden öncede Prof. Dr. Çubukçu ile Prof. Dr. Necib Bilge de söylemişti. Ümmet-i Muhammed Gazetesi'nin 26 Receb 1413 tarihli nüshasında yayınlanan yazımızı direk veya endirek olarak kendilerine de göndermiştim. Fakat cevab alamadım. Alamazdım da! Neden? Çünkü bunlar ezberci ve birer kopyacı ve aynı zamanda kemalist olup birer Şeriat düşmanıdırlar.

Aynı yazıları sizlere de gönderiyorum. Cevabını beklemekteyim. Sizler daha yüksek bir makamdasınız (!) ve yüzlerce milletvekilini de idare etmektesiniz. Ayrıca bunların içinde Lütfi Doğan gibi hocalar ve allameler var ve bunun ötesinde başta Reis olmak üzere istifade edebileceğiniz fetva eminleri yok değil (!). Bunlar da sizin emrinizde! İsterseniz, rektörleri, öğretim üyelerini, paşaları, hakim ve savcıları, parti başkanlarını, tüm öğretmenleri ve faydalanabileceğiniz tüm hukukçuları çağırın; onlarda gelip size yardım etsinler de gündemde olan şu laiklik meselesini halledelim. Siz kemalistler, “İslâm laikliği kabul eder, laiklik dinsizlik değildir!..” diyorsunuz. Biz ise “İslâm, laikliği asla kabul etmez, laiklik kâfirliktir! Zira laiklik demek, Kur’ân’ın, İslâm'ın ve Şeriat’ın yüzlerce ahkam ayetlerini hükümsüz hale getirmek ve kaldırmak demektir. Halbuki, Kur’ân’ın tek hükmünü bile kaldırmak, değiştirmek veya Iağvetmek kâfirliğin ta kendisidir. Ve netice itibarıyla diyoruz ki, bir Müslüman laik olamaz ve laik devlete rıza gösteremez. Keza, bir Müslüman demokrat olamaz ve demokrasi esasına göre kurulan bir devlete rıza gösteremez. Dinleri de gider, imanları da, nikahları da gider ve mürted olurlar. Kestikleri hayvanın eti bile yenmez, cenazeleri de kılınmaz!..” demekteyiz ve de diyeceğiz. Çünkü sizin gibi küfre sapmış kemalistleri ve onların tesiri altında kalan beyinsizleri kurtarma ve uyarma bizim vazifelerimizdendir. Yapmadığımız takdirde yarın mahşerde Allah (Celle Celâluhu) bizden soracaktır.

Bineanaleyh, geliniz, basın yoluyla dünyanın gözleri önünde tartışalım! Ya siz Cemaleddin Hoca’nın işini bitirin ya da haberiniz olsun Cemaleddin Hoca, sizin işinizi bitirecektir…

Selam Hakk’a tabi olanlara!

                                                                                       18 Şaban 1413 (10 Şubat 1993)

Cemâleddin Hocaoğlu Kaplan {Rh.a}
DÂRU'L HİLÂFETİ'L ALİYYE MEDRESESİ


YAZI KÖŞESİ

Hilafet-i İslamiyye

SAYAÇ

Bugün 446
Toplam 529802
En Çok 1316
Ortalama 349